Kantor Centrum
ul. Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
Godziny otwarcia :
Poniedziałek-Piątek : 10.00-20.00FAQ - NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Nie ma prawidłowej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje gram złota w złomie. Cena złomu złota uzależniona jest od próby i wagi przedmiotu. Biżuteria najczęściej wykonywana jest ze złota próby 585 (14 karatowego).
Tak, skupujemy złote monety. Skupujemy monety o wadze 1 uncja, o wadze 1/2 uncji i wszystkie pozostałe.
Oczywiście najważniejszym czynnikiem wpływającym na wycenę złotej monety jest jej waga i próba. Na cenę wpływają również stan zachowania monety i walory numizmatyczne.
Karat określa ilość złota w stopie, gdzie 1 karat to 1/24 zawartości wagowej złota w tym stopie. Poniżej zależności między liczbą karatów, a próbą złota:
  • 24 karaty – próba 1000
  • 23 karaty – próba 958
  • 22 karaty – próba 916
  • 18 karatów – próba 750
  • 14 karatów – próba 585
  • 12 karatów – próba 500
  • 10 karatów – próba 417
  • 9 karatów – próba 375
  • 8 karatów – próba 333
Przy udzielaniu pożyczki pod zastaw zastawionym przedmiotem mogą być laptopy, iphony, telefony, aparaty fotograficzne. Przed wizytą w lombardzie bardzo prosimy o telefon w celu upewnienia się czy dany przedmiot może być zastawem dla udzielanej pożyczki.
Do najpopularniejszych złotych monet należą : Krugerrand (RPA), Liść Klonowy (Canadian Gold Maple Leaf - Kanada), Wiedeńscy Filharmonicy (Austrian Philharmonic - Austria), Amerykański Orzeł (American Gold Eagle - USA), Kangur (Australian Gold Nugget - Australia).
Ile kosztuje sztabka złota - na takie pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Sztabki złota zawierają złoto próby 999,9 (24 karaty) i cena sztabki złota jest oczywiście uzależniona od jej wagi. Im sztabka większa tym cena za 1 gram czystego złota mniejsza. Ciekawostka - 1g złota w sztabce o wadze 1g jest ponad 25% droższy niż 1g czystego złota w sztabce o wadze 1 kg.
Niestety, w naszym kantorze obecnie można płacić tylko gotówką. Czynimy starania, aby w przyszłości mogli Państwo w naszym kantorze kupować złoto płacąć kartą płatniczą.
Na cenę złota mają wpływ trzy czynniki: cena złota na światowych giełdach, kurs dolara i próba złota. Kurs dolara wpływa na cenę złota ponieważ na rynkach globalnych złoto wyceniane jest w tej walucie.
Monety bulionowe to nazwa monet inwestycyjnych (lokacyjnych). Monety te bite są z metali szlachetnych i wykorzystywane są jako lokata kapitału. Najpopularniejsze monety bulionowe bite są ze złota, ale spotyka się również monety ze srebra, platyny i palladu.
Od czego zależy cena monety buliionowej? Na kurs wpływają cztery czynniki: cena metalu na giełdach światowych, kurs dolara, waga i próba monety. Najczęściej jako monety bulionowe kupowane są złote monety o wadze 1 uncji.